Tagi

, ,

Książka niesamowita, wciągająca… Powieść, od której nie mogłam się oderwać! 

“Wybrać miłość” to trzecia powieść Małgorzaty Lis i kolejna wydana w serii wydawnictwa eSPe “Opowieści z wiary”, serii niezwykłej i jedynej w swoim rodzaju, którą polecam wszystkim szukającym budujących, pełnych nadziei powieści. 

Książka to historia młodego człowieka, poszukującego własnej drogi w życiu. Przypadkowo poznaje dziewczynę, która wywraca jego życie, wystawia na próbę jego dotychczasowe poglądy, wiarę, spojrzenie na wiele spraw. “Wybrać miłość” to też historia rodziców, którzy chcą dla swojego dziecka jak najlepiej, ale to dobro często zupełnie inaczej postrzegają niż ich syn. Seria wydarzeń weryfikuje plany chłopaka i jego rodziców. 

Dla mnie, jako matki dorastających dzieci, powieść była okazją do przemyślenia, na ile warto ingerować w życie swoich dzieci, ich wybory. To, co nieraz dla nas – rodziców, wydaje się najlepsze pod każdym względem, nie zawsze takie się okazuje. Ile razy uzurpujemy sobie prawo do kierowania naszymi nastolatkami, wydaje nam się, że znamy plany Boga co do nich?   

Na szczęście w powieści Małgorzaty Lis, bohater po zmaganiu się ze sobą, przeróżnymi przeciwnościami losu i konsekwencjami swoich wyborów, odnajduje swoje szczęście, odnajduje na nowo wiarę. Bóg porządkuje jego życie. Historia daje nadzieję, że nawet z bardzo trudnych sytuacji On nas wyprowadza. 

Do tego wszystkiego książka jest tak napisana, że wprost nie można się od niej oderwać. Akcja porywa, porusza najgłębsze zakamarki serca. Polecam z całego serca. A za egzemplarz dziękuję wydawnictwu eSPe.